Новости и публикации

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про Національне антикорупційне бюро 21.03.2013
Як наголосили члени Комітету, метою прийняття законопроекту (реєстр. № 2218) є створення Національного антикорупційного бюро - правоохоронного органу із спеціальним статусом, підпорядкованим, підконтрольним і підзвітним Верховній Раді України.

На думку авторів законопроекту, новостворений антикорупційний орган повинен мати спеціальну компетенцію і зосередити діяльність на боротьбі з корупційними правопорушеннями, які вчиняються особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування.

До основних функцій Бюро пропонується віднести:
організацію і здійснення системної протидії корупції і посадовим злочинам, що вчиняються особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування;
здійснення оперативно-розшукової діяльності, складання протоколів про адміністративні правопорушення і провадження досудового розслідування щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування.

Народні депутати взяли також до уваги, що даним законопроектом пропонується встановити, що голова Бюро призначається на посаду та звільняється з посади Верховною Радою за пропозицією не менш як 150 народних депутатів.

Заплановано також, що Бюро не пізніше 15 січня кожного року інформує суспільство про діяльність за минулий рік і звітує два рази на рік на пленарному засіданні Верховної Ради про результати своєї діяльності. У разі набрання чинності постановою Верховної Ради України про незадовільну діяльність Бюро за звітній період цей документ має бути підставою для звільнення Верховною Радою його голови.

Наголошувалося також, що цей орган пропонується утворити на базі спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Служби безпеки України, підрозділів Головного управління боротьби з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ та підрозділів внутрішньої безпеки органів державної влади загальною чисельністю 1 500 осіб, у тому числі до 1 200 осіб рядового і начальницького складу, усунувши таким чином можливість дублювання функцій Бюро іншими владними структурами.
http://rada.gov.ua/news/Novyny/Povidomlennya/74289.html

Назад в "Новости и публикации"

Задайте вопрос
Тел.: +38 (044) 236-46-42, 238-07-98
E-mail: info@temis.kiev.ua